General Motors sprzedaje Saaba


Holenderski Spyker Cars kupi szwedzką markę Saab za 74 milionów dolarów.

Na kończącym się w środę posiedzeniu Fed nie zmienił stóp procentowych i powtórzył, że zostaną one utrzymane na bliskim zera poziomie przez dłuższy czas, ponieważ inflacja jest niska, a poziom bezrobocia wciąż wysoki. Poinformował też, że -aktywność ekonomiczna jest coraz większa, a sytuacja na rynku pracy zaczyna się poprawiać Sytuacja światowej gospodarki i mechanizm pomocy dla Grecji były tematami poniedziałkowego spotkania w Warszawie premiera Donalda Tuska z dyrektorem zarządzającym Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahnem - podała Kancelaria Premiera. \\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Koniec medialnych spekulacji i niepewności fanek - bożyszcze kobiet na całym świecie, latynoski piosenkarz Ricky Martin przyznał się, że jest gejem.Mishima Yukio, wybitny pisarz i dramaturg japoński popełnił rytualne samobójstwo, zwane seppuku, po nieudanym zamachu stanu. Dla większości był zaledwie awanturnikiem i błaznem, dla niewielu - ostatnią ostoją tradycyjnych, samurajskich ideałów w dwudziestowiecznej Japonii. Wspólnota Europejska wydała rozporządzenia dotyczące ograniczeń w stosunku do niektórych krajów, które z racji swej rangi mają bezpośrednią moc wiążącą i dotyczą także polskich przedsiębiorców.Listę sankcji prezentujemy tutaj Sejm przyjmie w piątek ostateczną wersję ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, zapowiada "Rzeczpospolita", która opisuje gorący spór polityczny towarzyszący pracom nad tym aktem prawnym.

Stopa bezrobocia w USA w grudniu wyniosła 10,0 proc. wobec 10,0 proc. w listopadzie - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie.

Elektrownie atomowe będą najbardziej opłacalne spośród wszystkich elektrowni, które będą budowane po 2010 r. - uważa członek Bundestagu i rzecznik ds. energii niemieckiej grupy parlamentarnej CDU Joachim Pfeiffer. Szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej Nobuo Tanaka uważa, że Nabucco daje gwarancję dywersyfikacji dróg dostaw gazu ziemnego do Europy.

Fantastyczny efekt konkurencji na torach. Od 1 września do Poznania możemy pojechać pociągiem za 31 zł, tj. o 25 proc. taniej niż dotychczas. To skutek wprowadzenia połączeń InterRegio - Trzech polskich marynarzy zostało lekko rannych we wtorkowym zderzeniu tankowca Formosaproduct Brick i masowca Ostede Max w cieśninie Malakka u wybrzeży Malezji - powiedział w ... ..."Rzeczpospolita" pisze, że przestępstwa przeciw środowisku będą surowiej karane. Do więzienia pójdzie nawet ten, kto nieumyślnie zniszczył chronione rośliny albo zwierzęta. Polska rozpoczęła wdrażanie nowej unijnej dyrektywy ekologicznej, która wprowadza w kodeksie karnym drakońskie kary za niszczenie przyrody Turkish Airlines chciałyby utworzyć spółkę z LOT-em - ustaliła nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Turecki przewoźnik ma w kasie 1,9 mld dolarów, które może wykorzystać na przejęcia firm lotniczych. Łukasz Ćwiek, 21-latek z Wrocławia, ponad rok temu stworzył portal odsiebie.com. Dziś jego strona ma 3,5 mln odsłon dziennie i należy do najpopularniejszych serwisów w kraju

Fed zdecydował o pozostawieniu głównej stopy procentowej bez zmian


Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed w środę po zakończeniu posiedzenia. Główna stopa procentowa funduszy federalnych nadal wynosi więc 0 do 0,25 proc.

Już za kilka lat Polska może być gazowo samowystarczalna


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, za kilka miesięcy w Polsce rozpoczną się pierwsze próbne odwierty mające na celu poszukiwanie tzw. gazu niekonwencjonalnego znajdującego się w łupkach skalnych, tzw. shale gas. Geolodzy szacują, że w naszym kraju znajduje się aż 1,4 bln m sześc. tego paliwa, czyli 100 razy więcej niż roczne zużycie Polski.

Niemcy: Wsparcie Grecji najlepszym wyjściem


Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. Zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś prawo na 7!

GPW uchyliła uchwałę w sprawie zawieszenia obrotu akcjami Astro


Warszawska giełda uchyliła uchwałę z dnia 16 kwietnia w sprawie zawieszania obrotu akcjami spółki Astro - poinformowała GPW w komunikacie.

Rostowski gratuluje Estonii zgody na przyjęcie do strefy euro


Ministrowie finansów UE dali we wtorek zielone światło dla przyjęcia Estonii do strefy euro od 1 stycznia 2011 roku. Zdaniem ministra Jacka Rostowskiego to dobre dla Polski, gdyż wzrasta wiarygodność całego regionu.

PGNiG konsoliduje swoje firmy budowlano-montażowe


Jak poinformował „Parkiet”, PGNIG skonsoliduje działalność firm budowlano-montażowych wchodzących w skład grupy kapitałowej.

Krajowa Rada Notarialna: Przeniesienie własności mieszkań zgodne z prawem


Przedstawiciele Korei Południowej poinformowali dziś, że znaleźli – jak wszystko wskazuje – tylną część zatopionego okrętu, na którym uwięzionych mogło być do 46 marynarzy. Informacje takie podała agencja informacyjna Yonhap.

MSP będzie chciało odwołać przedstawiciela pracowników z RN Enei


Podczas najbliższego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ministerstwo Skarbu będzie chciało prawdopodobnie usunąć z rady nadzorczej Enei przedstawiciela załogi – donosi „Rzeczpospolita”.

O przewozach regionalnych, jak marszałek z marszałkiem


O kłopotach powstałej niedawno spółki PKP Przewozy Regionalne rozmawiali w Opolu członkowie Konwentu Marszałków Województw RP. Spółka, powstała rok temu, a marszałkowie podpisując porozumienie o jej ...

Zatrzymani zabójcy warszawskiego listonosza


Z notatnika aspiranta Kilka dni temu jeden z listonoszy wyszedł w swój rejon służbowy i nie powrócił. Po otrzymaniu zgłoszenia od kierownika poczty, policjanci przystąpili do wyjaśniania, ...

Sawicki: zbiory zbóż w 2009 r. ok. 27 mln ton


Zbiory w 2009 r. mogą wynieść ok. 27 mln ton. Na przełomie roku zboża będą kilkanaście procent droższe - powiedział w poniedziałek minister rolnictwa Marek Sawicki.

Unijne pieniądze łatwiejsze dla rolników


Rolnicy już nie będą wzywani do poprawiania banalnych pomyłek, wniosek o wsparcie będzie można skorygować, zamiast podpisywać aneks - takie zmiany w funduszach unijnych dla wsi zapowiada resort rolnictwa

Nigeria: przewód energetyczny spadł na autobus - zginęło 20 ludzi


13.02. Abudża (PAP/AP) - Co najmniej 20 ludzi zginęło w sobotę wskutek porażenia energią elektryczną w nadmorskim mieście Port Harcourt w Nigerii, gdy zerwany przewód energetyczny spadł na autobus - poinformowała miejscowa policja.

E.ON sprzedaje swoją sieć przesyłową


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, E.ON ogłosił, że za 1,1 mld euro sprzeda państwowej holenderskiej spółce Tennet swoją sieć przesyłową w Niemczech.

FT: Kulczyk na liście 50 liderów biznesu rynków wschodzących


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"As Pucharów Potraktujesz dziś kogoś niezbyt przyjemnie. Będzie ci głupio, ale nie przeprosisz od razu, trudno ci będzie przyznać się do popełnienia błędu. Na szczęście, nikt się nie obrazi. Ale ten fakt zepsuje ci jednak nastrój. Chyba powinnaś rozważyć zrobienie sobie małej przerwy i wyjechać, chociaż na kilka dni. To uzdrowi twoją psychikę. horoskop.wp.pl

Brytyjczycy boją się styczniowych rachunków za prąd


Przeszło 1/3 Brytyjczyków obawia się wysokości styczniowych rachunków za energię. Takie są wyniki sondażu, przeprowadzonego przez magazyn konsumentów "Which?".

PKP Cargo odpiera zarzuty raportu NIK


- Odnosząc się do „Raportu NIK o wynikach kontroli działalności spółki na rynku przewozów krajowych i międzynarodowych”, stwierdzamy, że część przytaczanych przez NIK zarzutów, dotycząca wyposażenia ...

Syzyfowa praca: Grecy próbują zwiększyć ściągalność podatków


Grecja miałaby na pewno jeden dobry sposób na deficyt budżetowy: ściągnąć podatki z szarej strefy, czyli około 15 mld euro rocznie. W 2007 roku szara strefa stanowiła 25,1 proc. PKB. Podobny odsetek niedeklarowanych dochodów mają Hiszpania, Włochy i Portugalia, podczas gdy średnia we Francji wynosi 11,8 proc., a w Stanach Zjednoczonych 7,2 proc.

Prawie 78 tys. drzew zasadzono na "Święto Drzewa"


Platforma zapowiedziała \\\\\\\\\\\\\\\"blue tour\\\\\\\\\\\\\\\" wypuszczając w polskie drogi 20 busów reklamujących ich kandydata. PiS nie jest gorszy i też zaciekle walczy.

Podlaska skarbówka zachęca do rozliczenia podatku przez internet


Około 70 tysięcy podatników w Podlaskiem otrzyma w ciągu kilku najbliższych dni e-maila od Izby Skarbowej w Białymstoku w ramach akcji "Tym razem chcemy, żebyś do nas nie przychodził - Twój Urząd Skarbowy". Ma ona zachęcić do rozliczania się z podatku dochodowego przez internet.