Sprzedajesz mieszkanie? Poczekasz cztery miesiące


Sprzedaż mieszkania zajmuje średnio 4 miesiące - wynika z danych Home Brokera. Z dużych miast najłatwiej sprzedać mieszkanie w Trójmieście, a najtrudniej w Poznaniu.

Analitycy Komercni Banka podnieśli rekomendację dla akcji Pegas do "kupuj" z "trzymaj", a 12-miesięczną cenę docelową podnieśli do 488 koron z 423 koron. Zdaniem analityków, liczne dane GUS publikowane we wtorek będą dla notowań złotego mniej istotne niż wycena pary euro-dolar oraz sentyment na rynkach. Przy sprzyjających nastrojach graczy, złoty ma we wtorek szansę przełamania poziomu wsparcia 3,95 za euro. Dane z GUS pozostaną obojętne także dla krajowego rynku papierów dłużnych, na którym spodziewany jest spadek poziomów rentowności w ślad za mocniejszym złotym. Nawet jeśli konflikt gazowy między Białorusią i Rosją się zaogni, Polska nie powinna się obawiać przerw w dostawach gazu - zapewniali na wspólnej konferencji premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak. - Na wiele, wiele tygodni Polska jest zabezpieczona - mówił premier. PGNiG jak dotąd nie zauważyło zmniejszenia dostaw do Polski.Ministerstwo Finansów nie planuje już emisji w euro, jednak w I połowie tego roku przeprowadzi emisję obligacji dolarowych w wysokości 1 mld dolarów. Możliwa jest też emisja w jenach o wartości około 500 mln dolarów - poinformował Dominik Radziwiłł, wiceminister finansów. Wbrew obowiązującemu dotąd zwyczajowi kolejkowi "stacze" nie będą już potrzebni podczas kolejnego naboru wniosków o unijne dofinansowanie e-biznesu. Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak zapewnia, że w kwietniu wnioski będą przyjmowane przez internet i nie będzie kolejek. Fabryka Kotłów Rafako ma po pierwszym półroczu 2009 roku 12,6 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. To o 100 proc. lepiej niż przed rokiem, ale gorzej od oczekiwań rynku, który liczył na 14,6 mln zł zysku netto.

Na podstawie lektury raportów kwartalnych banków można dojść do wniosku, że okres, w którym brakowało im środków na akcję kredytową definitywnie minął. Pieniądze są, ale może zabraknąć chęci.

Procad spodziewa się neutralnego wyniku netto w III kw. 2009 r. Dzięki rezultatom IV kw. informatyczna spółka oczekuje, że zakończy cały roku zyskiem netto. Obecnie prowadzi rozmowy o akwizycjach z kilkoma podmiotami - poinformował PAP prezes Procadu Jarosław Jarzyński. Szykuje się trudny rok dla branży reklamowej. Według szacunków maklerów, z którymi rozmawiał "Parkiet", w pierwszym kwartale wydatki na reklamę spadły o 2 do 5 proc.

Bezrobocie nie będzie rosło tak szybko, jak przewidywano jeszcze kilka miesięcy temu, twierdzi "Rzeczpospolita". Podczas, gdy my nad Wisłą emocjonujemy się, czy nasza gospodarka urośnie choćby o ułamek procenta, Chińczycy właśnie ogłosili, że ich PKB pędzi w tempie 8,5 proc. I na dodatek uważają, że to jeszcze nie szczyt ich możliwości. Austriacki oddział organizacji "Transparency International" ocenia, że dziesiątki tysięcy Austriaków nieświadomie pełniło rolę "królików doświadczalnych" biorąc leki, które przepisywali im lekarze za łapówki od firm farmaceutycznych. Sprawa zbulwersowała austriacką opinię publiczną.Do transakcji doszło w Sylwestra, ale dotychczasowy właściciel - firma budowlana Polimex-Mostostal - poinformował o niej dopiero wczoraj. Prudential przy ul. Świętokrzyskiej ma zmienić się w apartamentowiec z częścią hotelową - informuje stołeczne wydanie "Gazety Wyborczej". 62 procent pracowników fabryki Fiata pod Neapolem opowiedziało się za porozumieniem z koncernem w sprawie przeniesienia tam z Polski produkcji nowej pandy - to oficjalne wyniki wtorkowego referendum wśród 5-tysięcznej załogi. Nie ma szans na wybudowanie 2,1 tys. km tras szybkiego ruchu do Euro 2012 - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

KDPW zarejestruje we wtorek akcje Tauronu


Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zarejestruje we wtorek akcje spółki energetycznej Tauron w systemie depozytowo-rozliczeniowym. Dzięki temu Giełda Papierów Wartościowych będzie mogła wprowadzić walory tej firmy do obrotu.

KGHM Ecoren dopuszczony do dalszej prywatyzacji Centrozłomu Wrocław


Po ocenie ofert wiążących, do kolejnego etapu prywatyzacji spółki Centrozłom Wrocław zostały dopuszczone: KGHM Ecoren, spółka zależna KGHM Polska Miedź, oraz CMC Zawiercie - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Skarbu Państwa.

Bilans płatniczy na niewielkim minusie


W handlu z zagranicą jesteśmy niemal na zero. Saldo rachunku bieżącego wyniosło we wrześniu minus 57 mln euro. Było więc nieznacznie mniejsze, niż przed miesiącem. Ekonomiści szacowali, że sięgnie ono minus 480 mln euro. We wrześniu ubiegłego roku także było ujemne, ale wyniosło aż 2 mld euro.

Jastrzębska Spółka Węglowa odrabia straty


117 mln zł netto zarobiła w pierwszym kwartale tego roku Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW). W tym samym czasie rok temu, gdy na rynku koksu i stali narastał kryzys, firma miała prawie 79 mln zł strat - wynika z opublikowanych w piątek danych spółki.

Jeśli jesteś z Gdyni zapraszamy do naszej kliniki urody gdzie możesz poddać się takim zabiegom kosmetycznym jak depilacja laserowa czy endermologia. Oprócz takich zabiegów jak depilacja laserowa czy endermologia w naszym gabinecie przeprowadzamy zabiegi kosmetyczne obejmujące medycynę estetyczną. Jeśli przede wszystkim interesuje cię medycyna estetyczna to nasze gabinety znajdziesz w Gdyni oraz innych miejscach w Trójmieście. Jednak to właśnie Gdynia jest miejscem gdzie przeprowadzamy zabiegi kosmetyczne, w tym takie jak depilacja laserowa oraz endermologia.

Złoty podąża za światowymi rynkami


Rynek światowy bogaty będzie w publikacje i tam skierują się oczy polskich inwestorów. Złoty powinien poruszać się w ślad za światowymi walutami. Natomiast dla rynku długu istotny będzie wynik aukcji 10-letnich obligacji - ocenia rynek.

Dzieci z hemofilią czekają na lek


Ministerstwo Zdrowia obiecało bezpieczne, rekombinowane leki na hemofilię. Wprowadzenie preparatów się opóźnia, a podanie dziecku specyfików starszej generacji, wyklucza go z nowego programu profilaktyki - pisze "Dziennik Polski".

Wtorkowa emisja w CHF ma wartość co najmniej 200 mln, ale powinna być większa


Emisja w CHF, którą MF zamierza zakończyć we worek ma wartość co najmniej 200 mln franków, ale ostatecznie powinna być większa - powiedział PAP dyrektor departamentu długu publicznego MF Piotr Marczak.

Microsoft zarabia krocie na Windows 7


Aż o 60 proc. wzrosły zyski Microsoftu za ostatni kwartał ubiegłego roku w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Największa w tym zasługa flagowego produktu koncernu z Redmond, czyli systemu operacyjnego Windows 7.

MF: podatek od automatów wzrośnie do 2000 zł


Podatek od automatów o niskich wygranych wyniesie 2 tys. zł miesięcznie od każdego urządzenia - przewiduje opublikowany w piątek na stronie internetowej resortu finansów projekt ustawy o grach hazardowych. Zgodnie z nim, automaty będą mogły działać do czasu wygaśnięcia udzielonych zezwoleń, nowe koncesje nie będą wydawane.

Chiny przewidują 8-procentowy wzrost gospodarczy w 2010


Wzrost gospodarczy Chin w tym roku wyniesie ok. 8 proc. - według oświadczenia, które wygłosi w piątek premier Wen Jiabao - poinformowały chińskie oficjalne media.

Od soboty w Warszawie kursują linie turystyczne


Od soboty w Warszawie kursują specjalne linie turystyczne. Do połowy września będzie można wybrać się w rejs tramwajem wodnym, popłynąć na wycieczkę do Serocka i objechać Starówkę konnym omnibusem.

GUS podał skorygowane dane nt. PKB


PKB wzrósł w '09 o 1,8 proc. wobec 1,7 proc. szacowanych wcześniej - wynika ze skorygowanych szacunków GUS. Inwestycje w tym czasie spadły o 0,4 proc., a popyt krajowy spadł o 0,9 proc.

Rusza druga edycja "Owoców w szkole"


Rusza druga edycja programu "Owoce w szkole" finansowanego przez Unię Europejską. Jak informuje "Życie Warszawy", uczniowie ze 128 stołecznych szkół podstawowych będą od dzisiaj dwa razy w tygodniu dostawać za darmo rzodkiewki, marchewki, paprykę, ogórki, jabłka oraz soki owocowo-warzywne.

Co teraz rządzi giełdami?


Poruszanie się inwestora po giełdzie bez wiedzy o tym, w jakim miejscu znajduje się i gdzie zmierza gospodarka, jest błądzeniem po omacku.

Wysoko, coraz wyżej


Po ustanowieniu nowych tegorocznych maksimów przez amerykańskie indeksy w piątek, azjatyckim inwestorom nie przyszło już do głowy zaczynać tygodnia od silnej przeceny (tak jak tydzień temu). Wręcz przeciwnie, azjatyckie rynki zwłaszcza na otwarciu dzisiejszych notowań mocno zwyżkowały.

Abu Zabi wspiera Dubaj 10 mld dolarów


Gotówka zostanie spożytkowana na wpłatę długów Dubaj World

Rentgen NewConnect - luty i nowe szczyty


Już powoli zaczęliśmy się przyzwyczajać, że NCIndex systematycznie rośnie i osiąga nowe maksima, a jednak ostatni okres przyniósł nam trochę niespodzianek. W lutym byliśmy bowiem świadkami małej korekty i gry nerwów, mimo których miniony miesiąc zakończyliśmy optymistycznym powiewem na nowym szczycie.

Poniedziałek bez większych emocji


Główna para walutowa zaczyna i kończy dzisiejszy dzień na podobnych poziomach.

Szpitale płacą i płaczą


Ponad 4 zł podatku od nieruchomości za każdy metr kwadratowy chcą władze Chrzanowa od tamtejszego szpitala. Dyrekcja placówki uważa, że to absurd - pisze "Dziennik Polski".

Kto trzęsie tym światem?


Listę najpotężniejszych ludzi świata opublikowaną w czwartek przez magazyn "Forbes" otwiera prezydent USA Barack Obama. Na drugim miejscu znalazł się prezydent Chin Hu Jintao, na trzecim - premier Rosji Władimir Putin. Prezydent Dmitrij Miedwiediew zajął 43. pozycję. Pierwszą kobietą na liście jest Angela Merkel - na 15. miejscu.