Multimedia Polska miało 21,45 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., wzrost o 72,3% r/r


Grupa Lotos od czwartku podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 98 o 4 zł na tysiąc litrów, cena benzyny bezołowiowej 95 nie zmienia się. Jak informuje biuro prasowe spółki, cena oleju napędowego wzrasta o 14 zł a oleju opałowego o 13 zł na tysiąc litrów.

Kurs akcji E-Energo wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 16 proc. do 1,16 zł. Kurs odniesienia wynosił 1 zł. Krajowy Administrator Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji (KASHUE) rozpoczął konsultacje nowego projektu Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do emisji dwutlenku węgla na lata 2008-2012. Od środy Polacy pracują już tylko na siebie; przez prawie pół roku, 173 dni, pracowaliśmy na wydatki zaplanowane przez rząd. 23 czerwca przypada w tym roku Dzień Wolności Podatkowej - poinformowali przedstawiciele Centrum im. Adama Smitha.\\\"\\\" Starzy wyjadacze z Wiejskiej i Brukseli oraz polityczni weterani - partie układając listy w eurowyborach postanowiły nie eksperymentować z obsadą i postawiły na znane nazwiska. W spektakularnych transferach prym wiedzie PO, która skupiła na swoich listach dawnych polityków SLD, AWS i PiS. InPost – największy niezależny operator pocztowy, należący do Grupy Integer.pl – zwyciężył w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2010. Spółka została niekwestionowanym liderem w kategorii: Wzrost ... Unijny komisarz ds. energii Günther Oettinger obiecał nam pomoc w rozwiązaniu problemu z CO2

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, roczny wskaźnik inflacji wyniósł w marcu 2,6 proc. Oznacza to, że w ujęciu rocznym ceny rosły najwolniej od września 2007 roku. ...

Owczy pęd do ofert publicznych akcji prywatyzowanych spółek może być ryzykowny. Szczególnie jeśli inwestorzy kupują je na kredyt, tak w niedawnej ofercie PGE. Jednak na dłuższą metę taka inwestycja często przynosi sowite zyski Majówka 2010 za pasem więc warto by było sobie przypomnieć, co można upichcić pod chmurką. Pogoda, co prawda, zapowiada się trochę deszczowa (Pogoda Na Weekend Majowy 2010) no ale deszcze mają być tylko przelotna, a poza tym może prognozy się jeszcze poprawią. W końcu na pierwsze grillowanie i jedzenie na świeżym powietrzu czekał człek przez całą zimę więc lekki deszczyk nie powinien być przeszkodą ...


Więcej..

Grecja nie potrzebuje obecnie wsparcia finansowego, dlatego sprawa ewentualnej pomocy dla tego kraju nie będzie tematem szczytu UE w Brukseli w nadchodzącym tygodniu - powiedziała Angela Merkel w niedzielnym wywiadzie dla radia Deutschlandfunk Podziemne zgazowanie węgla, także to służące pozyskaniu wodoru, jest możliwe i sterowalne; jego wdrożenie do praktyki przemysłowej wymaga jednak dalszych szczegółowych badań – oceniają naukowcy, którzy przez ostatnie trzy lata zajmowali się tym zagadnieniem. Transport 13 milionów sztuk nielegalnych papierosów przechwycili podlascy celnicy z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach. To jedno z największych ujawnień przemytu papierosów w historii polskiej Służby ...Jedną z cech zatrudnienia pracowniczego jest to, że pracownik wykonuje pracę przy pomocy sprzętu należącego do pracodawcy. Do podmiotu zatrudniającego należy troska o jego konserwację i ubezpieczenie oraz ponoszenie kosztów eksploatacji. Ponieważ jednak sposób wykorzystywania sprzętu przez pracownika ma wpływ na te koszty, pracodawca może określić zasady jego użytkowania w odrębnym regulaminie lub umowie. Nie jest prostytutką, ale jej obowiązki wychodzą poza zakres usług świadczonych przez kelnerki. Dama do towarzystwa - też nie... Banki w piątej co do wielkości gospodarce Unii Europejskiej mogą ukrywać prawdziwy rozmiar strat spowodowany niespłaconymi pożyczkami - informuje agencja ratingowa Moody\\\'s

Bank Handlowy w 2009 roku zarobił mniej - 504 mln zł


Ostatni kwartał okazał się słabszy, niż oczekiwali analitycy domów maklerskich. Zaważyły rezerwy na złe kredyty

DGP: Bój o nasze fundusze z Unii


- Polska buduje koalicję do obrony systemu dotacji z Unii Europejskiej. Gra toczy się o zachowanie 10 mld euro rocznie - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna".

GUS: pogłowie świń wyższe niż przed rokiem


Wczesne ptaki, takie jak Archaeopteryx czy Confuciusornis, miały zbyt słabe pióra, żeby samodzielnie latać. Mogły najwyżej szybować - informują naukowcy w najnowszym numerze tygodnika \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Science\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Związki z KGHM chcą podwyżek


Zarząd KGHM ogłosił wczoraj, że kombinat zarobił w minionym roku o prawie 300 mln zł więcej, niż prognozował - 2,54 mld zł. Związki zawodowe zażądały po 300 zł podwyżki dla każdego. Średnia pensja to 8 tys. 120 zł brutto.

Pijany nastolatek bez prawa jazdy spowodował kolizję w Lubaczowie


Ubiegłej nocy w Lubaczowie kierowca fiata 126p wjechał do rowu i dachował. Kierowca fiata to 16-latek bez prawa jazdy i pijany. Do zdarzenia doszło około godz. 1 ...

Wrocławskie ulice wkrótce jak ser szwajcarski


Drogowcy alarmują: z powodu miejskich oszczędności mają pieniądze na naprawę... jednej dziury tygodniowo

Rząd chce uprościć dofinansowanie remontów budynków


Procedury przyznawania państwowego dofinansowania inwestorom zamierzającym remontować budynki mają być prostsze, a samo dofinansowanie bardziej dostępne - podało Centrum Informacyjne Rządu. We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie.

W województwie opolskim powstanie mała elektrownia na biomasę


Firma Bioenergia Dolna Noteć kupiła nieczynną cukrownię „Wróblin” w Lewinie Brzeskim w województwie opolskim i planuje między innymi uruchomienie na jej terenie małej elektrowni na biomasę – podaje „Nowa Trybuna Opolska”

Darling: Dajcie dodatkowe 75 mld dol. na poszkodowanych


Brytyjski minister Skarbu Alistair Darling wezwał 27 krajów Unii Europejskiej o dołożenie kolejnych 75 mld dol. na Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Do tej pory UE deklarowała 100 mld dol.

USA: mniej bezrobotnych, więcej zamówień w przemyśle


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Prezydent uda się na szczyt energetyczny do Gruzji


Prezydent Lech Kaczyński zamierza wziąć udział w szczycie energetycznym, który odbędzie się 14 stycznia w Batumi w Gruzji - poinformował we wtorek PAP prezydencki minister Mariusz Handzlik.

ZWZGrupy Kęty zdecyduje o wypłacie 4,0 zł dywidendy na akcję 19 maja


Przegląd wiadomości ze spółek, godz.15

Znany na całym świecie dom towarowy z Londynu sprzedany


Zdobywca Oskara, Russell Crowe, zostanie doceniony przez pocztę w rodzimej Australii. Już wkrótce będzie można kupić znaczki z podobizną aktora upamiętniające jego filmową rolę Robin Hooda.

PZU nie chce płacić. I kwestionuje wyrok sądu


Eugeniusz Gawlik został uniewinniony od zarzutu spowodowania wypadku. PZU nie chce jednak wypłacić mu pełnego odszkodowania. Ubezpieczyciel upiera się, że to była jego wina

Inflacja w USA w ujęciu rocznym wyniosła w lipcu minus 2,1 proc.


Analitycy oczekiwali, że wyniesie ona minus 2 proc. Jest to najsilniejszy spadek w ujęciu rocznym od 1950 roku.

Sektor przemysłowy w UE łapie oddech


Brazylijski perkusista Antonio Luis Alves de Souza zmarł w wieku 54 lat na atak serca.

Spadek zysku netto CEZ-u


Jak poinformował „Parkiet”, według szacunków analityków zysk netto CEZ-u w drugim kwartale tego roku był niższy, niż rok wcześniej. Mimo to wynik za pierwsze półroczne tego roku jest znacznie lepszy, niż w pierwszej połowie 2008 r.

Putin: "techniczny" charakter problemów gazowych


Problemy z porozumieniem ws. dodatkowych dostaw rosyjskiego gazu do Polski mają - zdaniem premiera Rosji Władimira Putina - charakter techniczny. Uważa on jednak, że rosyjski system gazociągów przez Polskę powinien być podzielony równo pomiędzy oba kraje. W opinii premiera Donalda Tuska, kwestie techniczne stojące na przeszkodzie finalizacji kontraktu, muszą zostać rozstrzygnięte na poziomie firm.

Juszczenko: kontraktu gazowego z Rosją wymagają zmiany


Utrzymanie obowiązujących od stycznia umów gazowych między Ukrainą a Rosją może doprowadzić do problemów z tranzytem gazu do państw Europy Zachodniej - ostrzegł prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko w liście do prezydenta Rosji Wiktora Miedwiediewa.

PGNiG chciałby podwyżki taryfy na gaz od 1 maja


Wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Sławomir Hinc powiedział w czwartek, że jego spółka chciałaby podnieść taryfę na gaz od 1 maja, ale będzie to możliwe, jeśli Urząd Regulacji Energetyki zatwierdzi wniosek spółki do połowy kwietnia.